wait please
شکیبا باشیدثبت آگهی
خانهmap dividerآرشیو اخبار‌map dividerخرید و فروش کدام اقلام دست دوم توصیه شده است؟

خرید و فروش کدام اقلام دست دوم توصیه شده است؟

خرید و فروش کدام اقلام دست دوم توصیه شده است؟

جهان امروز، جهان انتخاب است. مردم در سراسر جهان، در هر روز، درباره هزاران مسئله تصمیم می‌گیرند و اینکه آن‌ها در این تصمیم‌ها کدام گزینه را انتخاب می‌کنند، به ظرفیت‌های آنان، بستگی دارد. می‌توانم فردا بیشتر کار کنم؟ می‌توانم امروز مرخصی بگیرم و به ملاقات کسی بروم؟ می‌توانم یک خودروی صفر بخرم؟ هزینه‌های ادامه تحصیل را چطور پوشش بدهم؟ می‌توانم یک مبل تازه بخرم؟ پاسخ این سوال‌ها در سطح درآمد افراد به عنوان یکی از ظرفیت‌های زندگی آنان است.

هر سطحی از درآمد با خود فرصت‌ها و محدودیت‌هایی را به دنبال دارد که افراد در انتخاب‌هایشان به آن توجه می‌کنند. با این حال، قرار نیست دنیا همیشه بر مدار داشتن یک چیز و نداشتن چیز دیگر بچرخد.

از سوی دیگر، این روزها فناوری به کمک آمده و شکل و شمایل زندگی‌ها را تغییر داده است. به همین دلیل، بسیاری از کارها که در گذشته معانی خوبی در فرهنگ نداشت، تبدیل به یک کار روتین و بامعنی شده است. خرید کالای دست دوم، یکی از این کارها است.

امروزه خرید کالای دست دوم نه تنها نشانه سطح پایین زندگی و رفاه افراد نیست بلکه در بسیاری از موارد توصیه هم شده است. در خرید کالای دست دوم، علاوه بر صرفه جویی اقتصادی، می‌توان اجناسی را خریداری کرد که تقلبی نیست و یکبار امتحان خود را پس داده است. همچنین در شرایطی که جهان با آسیب‌های جدی زیست‌محیطی روبرو است، خرید اجناس کارکرده می‌تواند کمک بزرگی به محیط زیست کند.

 سایت بیزینس اینسایدر، فهرستی از چیزهایی منتشر کرده که حتما باید آن را از سایت‌های خرید و فروش آنلاین کالای دست دوم خریداری کرد. دوچرخه، لباس بچه، اسباب بازی بچه، کتاب‌های درسی، لوازم آشپزخانه کوچک و بزرگ از لباسشویی گرفته تا مخلوط کن و همزن برقی، مبلمان و لباس عروس، کنسول‌های بازی،  زیورآلات و حیوانات خانگی  در فهرست بیزنس اینسایدر قرار گرفته است. خرید بسیاری از این اقلام، هزینه‌های بالایی را به خانوار تحمیل می‌کنند در حالی که دوره مصرف آن‌ها در زندگی افراد بسیار کوتاه است. نکته مهم دیگر اینکه، بعضی اقلام دیگر تولید نمی‌شود یا تولید بیشتر آن که به تقاضای آن کالا در جامعه وابسته است، عوارض جانبی زیان‌باری مثل تخریب محیط زیست را به همراه دارد.

مثل خودرو در هر فصل  مدلی تازه از یک دوچرخه تولید می‌شود که ممکن است تنها در بعضی جزییات با مدل‌های قبلی تفاوت داشته باشد. نکته دیگر اینکه خرید دوچرخه تنها مسئله علاقه‌مندان به آن نیست. استفاده از دوچرخه به لوازم جانبی مثل ابزار تعمیر، کلاه ایمنی و یا سبدهای خاص دوچرخه نیاز دارد که بیشتر مردم برای خرید آن می‌توانند به سایت‌های خرید و فروش کالای دست دوم مراجعه کنند و با هزینه کمتر، نمونه‌هایی را بخرند که تفاوت چندانی با مدل‌های قبلی ندارد.

هزینه ای که خرید کتاب‌های درسی به دانشجویان و دانش آموزان تحمیل می‌کند، در بعضی دوره‌های دانشگاهی به بیش از ۲۰۰ دلار می‌رسد، در حالی که می‌توان این کتاب‌ها را با قیمت کمتر از دیگران خرید.

لباس‌های نوزاد که به دلیل روند رشد سریع کودک خیلی زود قابلیت‌هایش را برای استفاده از دست می‌دهد، بهتر است دست دوم خریداری شود. در حراج‌های خانگی یا سایت‌های خرید و فروش آنلاین کالای دست دوم، می‌توانید علاوه بر لباس نوزاد، اسباب بازی‌های ارزانی را خریداری کنید که  فرزند شما خیلی زود از داشتن آن‌ها خسته می‌شود. نکته دیگر اینکه بسیاری از بزرگتر‌ها دوست دارند اسباب بازی‌های قدیمی‌خودشان را با قیمت پایین بفروشند تا فضای کمتری از خانه آن‌ها را اشغال کند. بسیاری از این گزینه‌ها، علاوه قیمت مناسب کیفیت بالایی هم دارد. شما می‌توانید از کودکانی که بزرگ شدند و دیگر وقت دل کندن آن‌ها از اسباب بازی‌هایشان رسیده است، اجناسی با قیمت مناسب و کیفیت بالا را خریداری کنید.

لباس عروس، دسته گل‌های مصنوعی، سبد هدیه عروس، تور عروس و  بسیاری از تجهیزاتی که برای برگزاری یک عروسی معمولی لازم است، هزینه‌های بسیاری را به زوج‌ها تحمیل می‌کند. با وجود امکان خرید و فروش کالای دست دوم، می‌توان بسیاری از این هزینه‌ها را حذف کرد. بیزینس اینسایدر به عروس خانم‌ها توصیه می‌کند با لباس‌های دست دومی که برای مراسم‌های مختلف تهیه می‌کنند مهربان باشند. بازار خرید و فروش این لباس‌ها به اندازه ای پررونق است که آن‌ها می‌توانند هزینه صرف شده را دوباره به جیب خود برگردانند.

خرید حیوان خانگی که پیش‌تر در خانواده‌ای دیگر زندگی می‌کرده، علاوه بر کاهش هزینه‌های خانوار آثار مثبت دیگری هم دارد. کاهش قاچاق حیوانات خانگی و برچیده شدن کسب‌وکارهایی که بر پایه زاد و ولد مینیاتوری حیوانات شکل گرفته، برخلاف اصول انسانی و بشری است. نکته دیگر این که می‌توان در بازار خرید و فروش حیوانات خانگی، به گزینه‌هایی رسید که صاحبان آن‌ها همه امور سلامتی و بهداشتی حیوان را انجام داده اند و به دلایلی قادر به نگهداری آن نیستند.

وب‌سایت‌های بین‌المللی و محلی بسیاری در حوزه خرید و فروش کالای دست دوم فعالیت یم‌کنند که بدون شک بزرگ‌ترین آنها Ebay است. اما در کنار آن و به صورت تخصصی‌تر وب‌سایت‌هایی نظیر ThreadUp، Poshmark، Rakuten و حتی خود آمازون نیز در این صنعت فعالیت می‌کنند. در ایران دیوار به مرجعی برای خرید و فروش آنلاین انواع کالای دست دوم تبدیل شده است. در این سایت ۱۰ فیلتر برای خرید و فروش در نظر گرفته شده که هر یک از فیلترها دارای چند زیر مجموعه تا  خرید و فروش کالاها با جزییات و دسته بندی‌های مشخص انجام شود.

منبع : jaghalam.com

جاقلم بزرگترین مرجع خرید فروش قلم های کار کرده در ایران

" جاقلم " یک پلتفرم آنلاین برای خرید، فروش نوشت افزار نو و کارکرده می باشد

مجموعه جاقلم دات کام موسس اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ نوشت افزار نو و دست دوم در کشور است و تلاش می‌کند تا امکان خرید نوشت افزار کارکرده و نورا برای همه علاقه مندان قلم فراهم آورد.

در جاقلم دات کام کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما این سایت هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

 

جاقلم از دی 1399 تاکنون مشغول به کار است و در حال حاضر به بیش از +500 آگهی قلم فعال رسیده است.

خوشحالیم که مورد اعتماد شما بودیم.

 

© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به جاقلم می باشد.