wait please
شکیبا باشیدثبت آگهی
خانهmap dividerآرشیو اخبار‌map dividerفروش کالا دست دوم (باشگاه خبرنگاران جوان)

فروش کالا دست دوم (باشگاه خبرنگاران جوان)

فروش کالا دست دوم (باشگاه خبرنگاران جوان)

برای آن که بتوانیم از این اپلیکیشن‌ها برای فروش اجناس دست‌دوم بهره‌ی کافی ببریم باید یک سری نکته را رعایت کنیم. معرفی این نکات مهم در ادامه خواهد آمد.

 

مهم‌ترین نکات فروش کالای دست‌دوم

1- جنس معیوب نفروشیم

بسیار به دور از انصاف است که آگهی‌دهنده‌ی یک کالای دست‌دوم، با اطمینان از معیوب‌بودن آن کالا آگهی را در اپلیکیشن‌های مخصوص بگذارد! متأسفانه این قضیه واقعیت دارد و اتفاقاً کم هم نیستند کسانی که می‌دانند کالای‌شان معیوب است، ولی بدون هیچ گونه وجدان و انصافی کالا را در سایت می‌گذارند و قصد فروش‌اش را دارند. یکی از اصول مهم فروش اجناس دست دوم همین است که «جنس معیوب نفروشیم» و وجدان خود را بیدار نگاه داریم.

2- درست قیمت بدهیم

متأسفانه نکته‌ی دیگری که در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مخصوص فروش و خرید جنس دست دوم به چشم می‌خورد قیمت‌های بسیار دور از انتظار است. گاهی وضعیت قیمت‌ها طوری است که قیمت نسخه‌ی آکبند یک کالا از قیمتی که فروشنده روی نسخه‌ی دست دوم گذاشته کمتر است!

نباید اینطور باشد و در عوض باید قیمت‌های رقابتی بدهیم. باید ابتدا برویم و در سایت‌های فروش آنلاین کالاها «قیمت روز» آن کالا را ببینیم و حداکثر نصف قیمت روز را روی کالای دست دوم بگذاریم. در کل مطمئن باشید که خریداران بسیار تیزتر از آن هستند که اجناس دست دوم را با قیمتی نزدیک به قیمت کالای آکبند بخرند.

3- به تصاویر اهمیت دهیم

این نکته را بدانید که برای آگهی‌تان هرچه تصویر بیشتری بگذارید می‌توانید اطمینان داشته باشید که افراد بیشتری آن را خواهند دید. برخی کالاها هم که اصلاً خودبه‌خود به تصاویر زیادی نیاز دارند تا خریدار بتواند آن‌ها را از زوایای مختلف ببیند.

نکته‌ی دیگر آن که اگر تصاویر را با کیفیت و در واقع هنری ثبت کنیم بسیار بهتر از آن است که تصاویری بی‌کیفیت برای آگهی درج کنیم.

 

4- در توضیح‌دادن اغراق نکنیم

یکی دیگر از اصول فروش کالای دست دوم در اپلیکیشن‌های مخصوص این است که زیاده از حد از کالایی که درج کرده‌ایم تعریف نکنیم. گاهی آگهی‌هایی دیده می‌شوند که فروشنده‌ی آن‌ها چنان از کالا تعریف کرده که گویی خود او آن را اختراع کرده است. در چنین شرایطی این پرسش پیش می‌آید که «اگر این کالا این همه خوب است، چرا برای خودت نگهش نمی‌داری؟».

در کل هرچه منطقی‌تر بنویسیم، مشتری بیشتر اعتماد می‌کند. بد نیست در توضیحات‌مان قسمتی را به «مزایای کالا» و قسمت دیگری را به «معایب کالا» اختصاص دهیم و در واقع یک «نقد و بررسی» مختصر به خریدار ارائه دهیم تا با اطمینان بیشتری برای خرید کالا از ما اقدام کند.

 

5- برای خریدار شرط تعیین نکنیم

نکته‌ی منفی دیگری که در بسیاری از آگهی‌های اجناس دست دوم به چشم می‌خورد، شرط تعیین کردن فروشنده است. مثلاً در یک آگهی نوشته شده: «از ساعت 5 به بعد زنگ بزنید. اگر مشتری هستید زنگ بزنید و وقت ما را نگیرید».

این نوع نوشتن موجب می‌شود که خریدار حتی اگر از کالای شما و قیمتی که روی آن گذاشته‌اید راضی باشد، چندان میلی برای تماس با شما نداشته باشد. این نوع صحبت‌کردن حالت طلبکار بودن را به شما می‌دهد و هیچ خریداری دوست ندارد به او به چشم کسی که گویی بدهکار است نگاه شود.

 

منبع : jaghalam

جاقلم بزرگترین مرجع خرید فروش قلم های کار کرده در ایران

" جاقلم " یک پلتفرم آنلاین برای خرید، فروش نوشت افزار نو و کارکرده می باشد

مجموعه جاقلم دات کام موسس اولین و بزرگ‌ترین نمایشگاه‌ نوشت افزار نو و دست دوم در کشور است و تلاش می‌کند تا امکان خرید نوشت افزار کارکرده و نورا برای همه علاقه مندان قلم فراهم آورد.

در جاقلم دات کام کاربران مستقیماً با هم تماس می‌گیرند و هیچ واسطه‌ای در این میان وجود ندارد، پس دقت فرمایید که در خرید و فروشِ شما این سایت هیچ دخالتی ندارد و کاربران باید خودشان جنبه‌های مختلف امنیتی را در نظر بگیرند.

 

جاقلم از دی 1399 تاکنون مشغول به کار است و در حال حاضر به بیش از +500 آگهی قلم فعال رسیده است.

خوشحالیم که مورد اعتماد شما بودیم.

 

© کلیه حقوق معنوی وب سایت متعلق به جاقلم می باشد.